Güle Güle 2012, Hoşgeldin 2013

Evet koca bir yılı geride bıraktık… Evde yalnız başıma yeni bir yıla giriyorum, mutsuz değilim… Yeni yıl kutlanan gün benim için her zaman sıradan bir gün olmuştur.. Diğer insanların aksine yeni yılın bana neler getireceğini değil, eski yılın neler getirdiğini düşünürüm her zaman..

2012… Hayatımdaki diğer yıllardan çok farklıydı… Profesyonel iş hayatımın ilk yılı geride kaldı, ve ben bu konuda gerçekten mutlu hissediyorum. Çünkü 16 yıllık öğrencilik hayatımda öğrendiğim kadar şeyi 1 yıllık iş hayatımda öğrendim. Kendimi çok geliştirdiğimi hissetmek güzel bir duygu, ve yeni projemde eminim ki çok daha fazla gelişme fırsatı bulacağım. Eğer kapasitem el verirse bir sonraki yıl başında kendimi ikiye katlamam gerçekten olası.

2012 bana bunca şey getirmişken, götürdüklerinden de bahsetmeden olmaz. Örneğin son bir yıldır hayatıma anlam katan kişiyle çok sık görüşemez olduk. Açıkçası bu beni çok üzüyor, ama yapacak birşey yok, bunların yaşanması gerekiyor ve yaşanıyor.. İleride mutlu olabileceğimizi hissediyorum ama bu 2013 olamaz sanırım, henüz mutlu olmak için çok erken, biraz acı çekmem gerekiyor.. Ayrıca bu duygusal sıkıntılara ekonomik sıkıntılar da eklenince tadından yenmez oldu açıkçası, paradan ve parayla ilgili düşüncelerden nefret etsemde bu yıl parayı en çok düşündüğüm yıl oldu sanırım. İnşallah bir daha bu kadar çok maddi sıkıntı içerisine girmem -zira hiç çekilmiyor (:

Çok uzatmak istemiyorum, Umarım 2012 herkes için beklediğinden çok daha güzel geçmiştir ve 2013’te de dilediğiniz tüm güzellikler gerçek olur. Parçamı “otaku” arkadaşların hayranlıkla dinlediği PİKO’nın 2011 yılı için yayınladığı yeni yıl mesajıyla bitirmek istiyorum (2012 veya 2013 için bulamadım ama olsun, yinede çok güzel olmuş 🙂 )