Happy Birthday WoW (:

Ne günlerdi… Tüm gün çalıştıktan sonra acıkır ve yorulurduk, ama engel tanımazdık, ışıklar kapatılır perdeler çekilirdi… Bahadır Abi pizzayı söyler, Hasan ketçap ve mayonezi çıkarır, masayı hazırlardı. Masa dediysek yemek masası değil, tabi ki yemek yemek için yerimizden kalkıp ara veremezdik, pizzalar nadiren klavyeden uzaklaşan tek el ile biraz zorlanarak da olsa yenirdi. Hepimiz “noob”duk (hoş Eser Abi bunu hiç kabul etmedi), bilmediğimiz bir dünyada bilmediğimiz güçlerle savaşıyorduk. Sık sık birimizin yaptığı saçma bir hata hepimizi kahkahalara boğabiliyordu… Sanırım bu bir trans haliydi… Ve biz bu dünyadan ayrılıp, o dünya ya geçiyorduk….

Evet bugün o dünyanın, içinde sıkışıp kalmak istediğim dünyanın, World of Warcraft dünyasının 8. yıl dönümü… Uzun süredir ayrıyım bu dünyadan, gerçekliğin hayalinden çıkıp, hayallerin gerçekliğine kavuşmayı özlemedim değil, ama sanırım ben başka birşey bekliyorum. Kimileri için bunlar sadece birer oyun, bana sorarsan esas oyun olan bu dünya… Benim gerçeğim hayallerim ve benim dünyam da ejderhalar var, orclar ve elfler var, kılıçlar ve büyüler var. Benim gibi düşünenler için bir tavsiyem olacak, Sword Art Online ismindeki animeyi izleyin…

Yazdıkça konunun çok dışına çıktım, böyle bir yazı olmamalıydı aslında 🙂 Amacım sadece World of Warcraftın 8. yıl dönümü kutlamaktı. Bu video da 8. yıl şerefine hazırlanmış.

İyiki doğdun, İyiki varsın WoW…